کفش طبی چرمی ترکیه کفش طبی چرمی ایتالیا کفش طبی چرمی اسپانیا کفش طبی برند کفش سفارشی طبی برند کفش طبی سفارشی برند

کفش طبی چرمی

نوشته شده در نوشته شده در محصولات ویژه, کفش طبی چرمی

امروزه استفاده از کفش طبی در اکثر کشورهای توسعه یافته به عادت زیبایی تبدیل شده.افرادی که مشکلی در پای خود داشته و به دنبال کفش طبی هستند باید بدانند که انواع مختلفی از کفش هایی که با پسوند طبی در بازار وجود دارند.صرف اینکه نام کفشی طبی است، یا از داروخانه تهیه شده و یا از فروشگاهی تهیه شده که ادعای فروش کفش طبی دارد، به معنای آن نیست که کفش مورد نظر واقعا خصوصیاتی را که میخواهیم داشته باشد، یعنی بتواند مشکل پای ما را کمتر کند.در هر بیماری پا، ممکن است نیاز به استفاده از کفشی با خصوصیات خاص باشد که با بیماری دیگر متفاوت است، ولی خصوصیات مشترکی وجود دارند که تمام کفش های طبی باید واجد آنها باشند.

ویژگی‌های یک کفش طبی خوب و مناسب:

1- کفی کفش طبی باید از استحکام کافی برخوردار باشد و بتواند شوک وارده به کف پا را جذب کند.

2- کفی کفش طبی باید کاملا متناسب با ویژگی‌های کف و قوس کف پا باشد.رویه کفش طبی باید انعطاف‌پذیر و از جنس چرم باشد تا بتواند سرما و گرما را به خوبی به پا منتقل کند و پا نفس بکشد و عرق نکند

3- پوشیدن کفش‌هایی با پاشنه یا کفی‌ای از جنس چوب یا MDF، به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود؛ حتی اگر چنین کفش‌هایی با ادعای طبی بودن به فروش برسند. جنس چوب و MDF (ام دی اف) می‌تواند به سرعت پاشنه پا را آزار دهد و باعث ایجاد درد در این ناحیه شود. در حالی که پوشیدن کفش‌هایی با پاشنه و کفی‌هایی با خاصیت الاستیکی، به هیچ‌وجه پاشنه و کف پا را آزار نمی‌دهد.

4- کفش طبی مناسب باید کاملا اندازه پا باشد، نه تنگ‌تر و نه گشادتر.

5- معمولا قسمت جلویی کفش طبی مناسب باید فضای مناسب برای انگشتان پا را داشته باشد.

6- پنجه پهن و با ارتفاع: پنجه کفش یا Toe box از مهم ترین قسمت های آن است.

7- کفی قابل تعویض.

8- پشتی سفت و محکم.

9- کف داخلی با شکل مناسب.

10- پاشنه مناسب: پاشنه Heel کفش از قسمت های مهم آن است. کفش بدون پاشنه و کفش با پاشنه بلند هر دو مضر هستند. اندازه پاشنه به طور متعادل باید حدود 1.5 تا 4 سانتیمتر باشد.

11- کف قوسی شکل کفش .

12- سطح داخلی یکنواخت .

13- کفش نفس کش : جنس رویی کفش باید طوری باشد که تهویه داخل کفش برقرار باشد. این تهویه برای عرق نکردن پا ضروری است.

14- یقه و زبانی نرم .

مطمئنا در جوامعی که بیشتر از جامعه کنونی ما به سلامت خود بها خواهند داد می توان به خدمات بهتر و بروزتری در ضمینه تهیه کفشهای طبی دست یافت. ما با در اختیار گذاشتن این فرصت شما را در این مورد هم تنها نخواهیم گذاشت.

در حال حاضر موجود نیست!